Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+3 oy
28 okuma
safiyem Rüya kategorisinde Rüyazede (509 puan)  
Rüyamda evimizdeydim. Salondayken melek olarak hissettiğim kişiler (yüzlerini hatırlamıyorum insan suretindeydiler) yanıma gelip bana ''Allah seni çağırıyor'' dedi. Bende yan odaya gittim. Orada çekyatın üstünde biri oturmuştu. Ben ayaktaydım. Babamın suretinde gördüm. Yani sağ eli bana birşey anlatırken havadaydı ve beni gösteriyordu. Bana (sesini de hatırlamıyorum) ''Amenerrasülü duasını oku cennette yerin hazır'' denildi. (daha önce öyle bir duanın olduğunu bilmiyordum) Bende tapusunu alıp alamayacağımı sordum ama verildiği cevabı da tam hatırlamıyorum. (olumluydu gibi hissediyorum) Uyandığımda amenerrasülü duasının gerçekten de var olduğunu gördüm. Rüyam neye alamettir acaba ?

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

2 Yorum

+1 oy
Likya Rüya Bilgesi (368k puan)  
Yeni ve istediklerinizin yerine geldiği bir yaşama kavuşacaksınız. Cennete gireceğinizin söylenmesi, umutsuz isteklerin bile gerçek olacağını haber verir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.5m puan)  
allahı rüyadada gerçektede görmek mümkün değildir dolayısı ile islam alimleri bu rüyaları pek tabir etmezler. ancak amenerresulu bakara suresinin son iki ayetidir ve  ayet olmasına raağmen dua ve zikir  olarakta okunur. imanı kuvvetlendirmek özellikle şeytanları uzaklaştırmak ve allahtan yardım istemek mahiyetindedir çok özel bir duadır ayet olmasına rağmen.
kendimde yatsı namazı sonu okurum. genelde yatsı sonu okunur
cennet garantiside dünyada verilemez en son hz peygamber döneminde verilmiştir on sahabiye ancak işaret  edebilir rüyan amenerresulu olan iki ayet içindeki konulara dikkat çekerek o yönde kuvvetlenmeniz gerektiğine işaret etmiş olabilir. özelliklede imani bir kuvvetlenmeye.
AmenerRasulü anlamı

Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.” Bakara 285

Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.” Bakara 286.

İlgili rüyalar

+2 oy
1 yorum 12 okuma
Simgecansu 4 Mayıs Tabir kategorisinde Simgecansu Rüyazede (503 puan)   yazdı
+6 oy
2 yorum 36 okuma
Adams 22 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Adams Rüya Görüşmecisi (35.3k puan)   yazdı
+6 oy
0 yorum 58 okuma
7 Eylül 2017 Rüya kategorisinde Taner   yazdı
+3 oy
1 yorum 18 okuma
jeandark34 26 Nisan Rüya kategorisinde jeandark34 Rüyazede (694 puan)   yazdı
+2 oy
100 yorum 272 okuma
mustafaharputi 1 Eylül 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.5m puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 46 okuma
_su 15 Eylül 2017 Rüya kategorisinde _su Rüyazede (502 puan)   yazdı
+3 oy
0 yorum 15 okuma
+2 oy
1 yorum 31 okuma
ugurovsky 31 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde ugurovsky Rüyazede (517 puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 65 okuma
Rossess 15 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Rossess Rüya Yorumcusu (19.7k puan)   yazdı
+2 oy
1 yorum 290 okuma
11 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Yaseem   yazdı
+4 oy
1 yorum 43 okuma
9 Mayıs 2019 Tabir kategorisinde emine   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.7k rüya

79.9k yorum

26.2k düş-ünce

4.3k üye

55 Aktif
3 Üye ve 52 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 24191
Dün : 24116
Toplam : 16996599
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 724 e
  2. Karga Karga - 137 e
  3. Sonbahar Sonbahar - 64 e
  4. ~Angel~ ~Angel~ - 36 e
  5. Hypnos Hypnos - 29 e
  6. Ruyaninmeali Ruyaninmeali - 26 e
  7. eirene eirene - 16 e
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...