Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+5 oy
40 okuma
Sonbahar Bilgi kategorisinde Rüya Bilgesi (254k puan)  
Nazar boncuğunun kökeni, M.Ö 4000'lerdeki Mısır efsanesine dayanır.
Aslı, Isis'in oğlu şahin başlı Horus'un gözüdür. Horus, eski Mısır dinine göre şahin başlı olarak tasvir edilen gök (güneş) tanrısıdır. Bir rivayete göre İsis ile Osiris’in oğullarıdır.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

4 Yorum

+3 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Rüyada nazar boncuğu görmek

 güzel olaylara, mutluluk verecek gelişmelere, hayır görmeye ve şansın, kısmetin açık olacağına işaret eder. Rüyada nazar boncuğu gören kişinin hayatının en güzel dönemini geçireceğine, şansının bol olacağına ve her şeyin çok güzel gideceğine tabir edilir. Rüya sahibinin isteklerinin gerçekleşeceğine, hayallerine kavuşacağına, sevinç verici birçok olay yaşayacağına ve çok mutlu olacağı günler göreceğine işaret eder. Rüya sahibinin iş hayatında emin adımlarla ilerleyeceğine, çalışmaları sonucunda başarı elde edeceğine, sabır ve emekle ilerlediği yolda menfaat sağlayacağına, uğraşlarının karşılığını göreceğine ve sonuçlardan memnun olacağına tabir edilir. Rüyada nazar boncuğu görmek iyiliğe ve hayra işaret ettiği gibi aynı zamanda rüyayı gören kişinin dayanağı ve gerçekliği olmayan şeylere ilgi gösterdiğine, ciddiye aldığını da gösterir
+3 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Efsaneye göre İsis Horus’a, Osiris öldükten sonra hamile kalmıştır. Kötülüğün temsilcisi olarak bilinen Seth (Osiris’in kardeşi), Osiris’i öldürür fakat Isis’in büyüleri sayesinde Horus doğar. Horus babasının intikamını alır, Seth’i öldürür ve Mısır tahtına çıkar. Her sabah yeryüzüne bereket ve ışık getirmek için yeniden doğduğu söylenir.Firavunlar kendilerini Horus'un yeryüzündeki cisimleşmiş halleri olarak gördükleri için Mısır'ın, Ra ile birlikte en önemli tanrılarından biridir. Horus'un gözü eski Mısır tasvirlerinde İlâh Horus'un “Ay gözü” de denilen sol gözüne verilen addır.
+3 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Şahin başlı Horus’un yırtıcı kuşların keskin bakışıyla tasvir edilmesi, kişinin hiçbir hareketini gözünden kaçırmayan bir tanrı oluşunu, yani vicdanın gözünden hiçbirşeyin kaçmayacağını simgeler.Horus’un gözü, manevi anlamıyla, vicdanın gözünden hiçbir şeyin kaçmayacağını, insanın iç âlemindeki her niyetini ve yaşamdaki her davranışını gözden kaçırmayan bu merhametsiz  yargıcın keskin bakışını sembolize eder. Bu vicdanın 24 saat kapanmadan açık kalan gözüdür. Bu yüzden Güneş ve Ay, Horus’un gözleri olarak ifade edilir. Çünkü Güneş ve Ay’ın her ikisi nöbetleşe, gece ve gündüz insanın üzerinden eksik olmaz, Horus’un 24 saat açık kalan gözleri gibi. (Bu nedenle Horus'un gözü güneşle temsil edilen Ra'nın gözü olarak da ifade edilir.)Horus’un gözü, biçimsel anlamıyla, Tanrı’nın "bir"liğini (tekliğini) matematiksel olarak gösteren bir semboldür.
+3 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Rüyada nazar boncuğu bulduğunu görmek aile hayatına gereken önemi göstermemeye işaret eder. Rüyada nazar boncuğu bulduğunu gören kişinin aile bireylerini ihmal ettiğine, ailesinden çok başka işlerle meşgul olduğuna, istediği gibi hareket ettiğine ve ilgisiz tavırlar içinde olduğunu gösterir.

İlgili rüyalar

+6 oy
6 yorum 33 okuma
+2 oy
81 yorum 959 okuma
mustafaharputi 14 Mayıs 2020 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (10.2m puan)   yazdı
+3 oy
3 yorum 39 okuma
Ela 19 Şubat 2020 Rüya kategorisinde Ela Rüya Tabircisi (6.8k puan)   yazdı
+3 oy
0 yorum 93 okuma
29 Ocak 2019 Rüya kategorisinde misafir   16 66 238 yazdı
+3 oy
12 yorum 66 okuma
mustafaharputi 21 Haziran 2020 Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (10.2m puan)   yazdı
+3 oy
4 yorum 29 okuma
mustafaharputi 9 Haziran 2020 Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (10.2m puan)   yazdı
+5 oy
3 yorum 37 okuma
mustafaharputi 7 Haziran 2020 Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (10.2m puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 27 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Bilgesi (219k puan)   yazdı
+7 oy
12 yorum 68 okuma
Sonbahar 21 Mayıs 2020 Bilgi kategorisinde Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)   yazdı
+5 oy
5 yorum 32 okuma
Sonbahar 17 Haziran 2020 Paranormal kategorisinde Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)   yazdı
+4 oy
9 yorum 42 okuma
mustafaharputi 2 Haziran 2020 Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (10.2m puan)   yazdı
+6 oy
12 yorum 59 okuma
+5 oy
5 yorum 29 okuma
mustafaharputi 11 Ağustos 2020 Durugörü kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (10.2m puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -500
Yorum yazmak: +80
Düşünce yazmak: +16
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +80
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +300
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...