Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+2 oy
17 okuma
Bilgi kategorisinde Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Nazar boncuğunun kökeni, M.Ö 4000'lerdeki Mısır efsanesine dayanır.
Aslı, Isis'in oğlu şahin başlı Horus'un gözüdür. Horus, eski Mısır dinine göre şahin başlı olarak tasvir edilen gök (güneş) tanrısıdır. Bir rivayete göre İsis ile Osiris’in oğullarıdır.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
yedi artı iki? (küçük harflerle)
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

4 Yorum

+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Rüyada nazar boncuğu görmek

 güzel olaylara, mutluluk verecek gelişmelere, hayır görmeye ve şansın, kısmetin açık olacağına işaret eder. Rüyada nazar boncuğu gören kişinin hayatının en güzel dönemini geçireceğine, şansının bol olacağına ve her şeyin çok güzel gideceğine tabir edilir. Rüya sahibinin isteklerinin gerçekleşeceğine, hayallerine kavuşacağına, sevinç verici birçok olay yaşayacağına ve çok mutlu olacağı günler göreceğine işaret eder. Rüya sahibinin iş hayatında emin adımlarla ilerleyeceğine, çalışmaları sonucunda başarı elde edeceğine, sabır ve emekle ilerlediği yolda menfaat sağlayacağına, uğraşlarının karşılığını göreceğine ve sonuçlardan memnun olacağına tabir edilir. Rüyada nazar boncuğu görmek iyiliğe ve hayra işaret ettiği gibi aynı zamanda rüyayı gören kişinin dayanağı ve gerçekliği olmayan şeylere ilgi gösterdiğine, ciddiye aldığını da gösterir
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Efsaneye göre İsis Horus’a, Osiris öldükten sonra hamile kalmıştır. Kötülüğün temsilcisi olarak bilinen Seth (Osiris’in kardeşi), Osiris’i öldürür fakat Isis’in büyüleri sayesinde Horus doğar. Horus babasının intikamını alır, Seth’i öldürür ve Mısır tahtına çıkar. Her sabah yeryüzüne bereket ve ışık getirmek için yeniden doğduğu söylenir.Firavunlar kendilerini Horus'un yeryüzündeki cisimleşmiş halleri olarak gördükleri için Mısır'ın, Ra ile birlikte en önemli tanrılarından biridir. Horus'un gözü eski Mısır tasvirlerinde İlâh Horus'un “Ay gözü” de denilen sol gözüne verilen addır.
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Şahin başlı Horus’un yırtıcı kuşların keskin bakışıyla tasvir edilmesi, kişinin hiçbir hareketini gözünden kaçırmayan bir tanrı oluşunu, yani vicdanın gözünden hiçbirşeyin kaçmayacağını simgeler.Horus’un gözü, manevi anlamıyla, vicdanın gözünden hiçbir şeyin kaçmayacağını, insanın iç âlemindeki her niyetini ve yaşamdaki her davranışını gözden kaçırmayan bu merhametsiz  yargıcın keskin bakışını sembolize eder. Bu vicdanın 24 saat kapanmadan açık kalan gözüdür. Bu yüzden Güneş ve Ay, Horus’un gözleri olarak ifade edilir. Çünkü Güneş ve Ay’ın her ikisi nöbetleşe, gece ve gündüz insanın üzerinden eksik olmaz, Horus’un 24 saat açık kalan gözleri gibi. (Bu nedenle Horus'un gözü güneşle temsil edilen Ra'nın gözü olarak da ifade edilir.)Horus’un gözü, biçimsel anlamıyla, Tanrı’nın "bir"liğini (tekliğini) matematiksel olarak gösteren bir semboldür.
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Rüyada nazar boncuğu bulduğunu görmek aile hayatına gereken önemi göstermemeye işaret eder. Rüyada nazar boncuğu bulduğunu gören kişinin aile bireylerini ihmal ettiğine, ailesinden çok başka işlerle meşgul olduğuna, istediği gibi hareket ettiğine ve ilgisiz tavırlar içinde olduğunu gösterir.

İlgili rüyalar

0 oy
81 yorum 33 okuma
+3 oy
2 yorum 24 okuma
20 Şubat Rüya kategorisinde Ela Rüyakar (2.9k puan)   yazdı
+3 oy
0 yorum 57 okuma
29 Ocak 2019 Rüya kategorisinde misafir   11 33 160 yazdı
+5 oy
0 yorum 16 okuma
30 Nisan 2016 Rüya kategorisinde Misafir Rüyazede (1.2k puan)   yazdı
0 oy
0 yorum 20 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Yorumcusu (12k puan)   yazdı
+3 oy
9 yorum 21 okuma
22 Mayıs Bilgi kategorisinde Sonbahar Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)   yazdı
+2 oy
9 yorum 16 okuma
4 gün önce Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
0 oy
36 yorum 31 okuma
15 Mayıs Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 21 okuma
4 Mart Rüya kategorisinde superkadir Karabasan (401 puan)   yazdı
+3 oy
23 yorum 88 okuma
+3 oy
1 yorum 22 okuma
16 Aralık 2019 Rüya kategorisinde Yagmur2012 Karabasan (197 puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.8k rüya

66.3k yorum

24.9k düş-ünce

4.1k üye

75 Aktif
2 Üye ve 73 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 32563
Dün : 25442
Toplam : 16182472
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 3097 e
  2. Sonbahar - 467 e
  3. Rüya Tabircisi - 433 e
  4. Karga - 232 e
  5. magdalena - 128 e
  6. kuzgun - 74 e
  7. yirmiyedi - 65 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...