Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+7 oy
68 okuma
Sonbahar Bilgi kategorisinde Rüya Bilgesi (254k puan)  
Bir çok korku filmi ve korku dizisine konu olmuş; Amerika’da çocukların korkulu rüyası bir efsanedir Kanlı Mary. Hakkında En çok merak edilen soru “Kanlı Mary kimdir ?”
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Sizinde inandığınız yada merak ettiğiniz efsaneler varmı ?

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

12 Yorum

+5 oy
magdalena Uzman Yorumcu (33.0k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Efsane yayılımı bende efsananenin kendini aşan bir merak konusu. Vishnu'nun kaplumbaga avatarına bürünüp süt denizini kaplaması ve yer kureyi koruması  efsanesi çok ilgimi çekmişti. Zaman içinde farkettim ki bu efsane Hindistandan Endonezyaya Yunanistandan Göktürklere ufak farklarla bütün kültürlerde var.
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Evet .Demi çekiyor seni öyle bi sürükleyici lerki vazgeçilmezler
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Efsaneye göre ; Mary, 150 sene önce yaşamış genç bir kızdır. Efsane Mary’nin kalp krizi geçirmesiyle başlar. Daha önce doktorlar bugünkü kadar bilim teknolojisine sahip olmadıklarından dolayı kalbinden rahatsız olduğunu anlayamazlar. Bir gün aniden kızın kalbi durur ve doktorlar öldüğünü söylerler. Bunun üzerine ailesi yıkılır. Kızlarının ölümüne bir anlam veremezler.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Cenaze töreninde kızın koluna bir iplik takarlar, yaşıyorsa kolundaki iplik çanı çekince çalacaktır. Cenazeyi gömdükden sonra tüm ailesi, üzgün olduğu için bir barda içki içmeye gider. Dönüşte tekrar kızının mezarına bakmak için geri dönerler. Gördüklerinden sonra şaşkına dönerler. Kızın koluna bağladıkları ip aşağıya çekilmiş ve çan yere düşmüştür. Hemen mezarı açmaya başlarlar ve tabutu çıkarırlar. Açtıklarında, zavallı kızın tabutun kapağını açabilmek için tırnaklarıyla tabutu kazımış halde olduğunu görürler… Kızın elleri kan içinde kalmıştır. Ailesi artık onu gerçek bir ölü olarak bulur…
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Söylentilere göre Mary’yi çağırmak için 3 farklı yöntem vardır;
-Karanlıkta ayna karşısında 3 kere Bloody Mary demek. Bu yöntemin olması için çok büyük bir sırrınız olmalı, birine zarar vermiş olmalısınız.
-Yine karanlıkta saat 3’te ayna karşısında 13 kere Bloody Mary demek. Bu yöntemi kullanırsanız bir sırra gerek kalmadan söyleyen kişiye saldırıyor.
-Son yöntem ise banyoya gidip aynaya bakarak 13 kere “I believe in Mary Worth” demektir. Bunu söyleyene ne olduğu bilinmemektedir…
0 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Kulaktan kulağa .fark etmesekte etkileşim içindeyiz sürekli.efsaneler benim de ilgimi çok çekiyor tabi yayılmasında ama çevremde pek inanan insanlar olmayınca birazcık ilgim azaldı.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Al Karısı - Lohusaların kabusu


Türk, Anadolu ve Altay halk inancında lohusa dönemindeki kadınlara ve atlara musallat olduğuna inanılan yaratıktır. Efsanenin temeli Şamanizm'e kadar uzanır. İnanışa göre lohusaların ve yeni doğmuş çocukların ciğerleriyle beslenir. Alkarısından korunmak için çeşitli çarelerin olduğuna inanılır. Lohusa kadını yalnız bırakmamak, ışıkları sürekli yakmak, başucuna Kuran koymak, yüzünü kırmızı örtüyle örtmek bunlardan bazılarıdır. Albastıya neden olduğuna inanılır. Albıs adlı yaratık ile de alakalıdır. Aynı zamanda Lilith'e karşılık gelmektedir. Lilith'in Adem'in ilk karısı olduğuna ve onunla aynı anda yaratıldığı için Adem'e tabi olmayı reddettiğine ve bu yüzden lanetlendiğine inanılır.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Demirkıynak


Bigadiç dağlarında yaşayan, her kılığa girebilen, korkunç sesler çıkararak insanların delirmelerine sebep olan, çok pis kokulu kötücül bir yaratıktır. "Demirtırnak" da denir. Sudan çok korkar. O göründüğü anda akarsu veya göle giren insanlara bir zarar veremeyeceğine inanılır. Ormanlarda yaşayan bu varlık, demir tırnaklı, demir burunludur.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Gulyabani


Gezginlere ve yolculara uğrayıp onları mahveden canavardır. Daha sonraları Anadolu kültüründe ahubabayla beraber anılmaya başlamış ve insan yediği düşünülen kocaman, uzun sakallı ve asalı bir dev olarak tasavvur olunmuştur. Vücudu tüyle kaplı, kocaman, pis kokulu bu acayip varlığın ayakları tersinedir. Gündüzleri mezara girer. Geceleri ise hortlayıp çıkar. Bütün vücudu sarı-kırmızı tüylerle kaplı bu insanımsı çirkin varlık, dağ yamaçlarında ve kimsenin olmadığı çöllerde akşam üstü ortaya çıkar. Avcılara yaklaşıp onlarla insan gibi konuşur. Bir şeyler ister sonra onlara güreş yapmayı önerir. Avcı kazanırsa "Gulyabani" sessizce çekip gider. Ama eğer o kazanırsa avcı, uzun zaman hasta yatacak demektir. Ya da çöllük ve harabe bir yerde yalnız başına yatan birinin ayağının altını yalaya yalaya kan çıkacak kadar inceltir. Sonra ölünceye kadar kanını içer.
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Türk usulü efsane:)
0 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Ama unutmayın efsanelerin bir çıkma sebebi var efsane size saçma gelebilir ama çıkma sebebi doğru.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Bunlardan kurtulmak imkansız. Birinin üzerine çiş yapınca kaçıyor diğeri üzerine çiş yapınca çarpıyor; biri akarsu yakınında çarpıyor, diğerinden kurtulmak için akarsuya koşmak gerekiyor; biri arkadaş gibi sohbet ediyor hesap soruyor, diğeri özellikle bazı kelimeleri arıyor. Ulan hangisine denk geldiğini bilemezsen kurtulmanın imkanı yok birinden biri yiyecek kanını içecek ya da ruhunu kaçıracak:)))))
+4 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)  
Karakoncolos


Kara renkte ve çok çirkindir. Maymun, kedi veya çocuk büyüklüğündedir. Aslında pek zararlı olmadığı halde görüntüsü insanlarda paniğe neden olur. Kürklü olarak betimlenir. Geceleri gezer. Zemheride sokaklarda dolaşır, rastladığına “Nereden geliyorsun, Nereye gidiyorsun? gibi sorular sorar. Verilecek yanıtların içinde mutlaka “kara” kelimesi olmalıdır (Karasu’dan geliyorum, Karakışla’ya gidiyorum gibi). Böyle yapılmadığında Karakoncolos elindeki kocaman bir tarakla vurarak karşısındaki insanı yaralar. Kendisinden korunmak için kış günleri evlerdeki taraklar ortada bırakılmaz, saklanır.
0 oy
magdalena Uzman Yorumcu (33.0k puan)  
Bu efsane aktarımına kulak ve çene yetmez :) farklı yontemler vardı elbet, telepati, telekinezi gibi... çevre konusunda da haklısın ben de bir ara bu sebeple gormezden gelmiştim, ama takibe devam edip etkileşimde kaldıkça çevre bu sitedeki gibi bir çevre oluyor ve birbirimizi çekmeye başlıyoruz. :)

İlgili rüyalar

+13 oy
1 yorum 38 okuma
Omersariteke 13 Eylül 2020 Rüya kategorisinde Omersariteke Karabasan (54 puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 40 okuma
Bilmm 22 Mayıs 2020 Rüya kategorisinde Bilmm Karabasan (481 puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 31 okuma
anonimka 23 Nisan 2020 Tabir kategorisinde anonimka Karabasan (473 puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 38 okuma
11 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Mehmet karakus   yazdı
+3 oy
0 yorum 44 okuma
23 Aralık 2018 Rüya kategorisinde Tuğçe   1 1 yazdı
+4 oy
1 yorum 35 okuma
25 Temmuz 2017 Rüya kategorisinde misafir   16 66 238 yazdı
+3 oy
1 yorum 39 okuma
6 Kasım 2016 Rüya kategorisinde misafir   16 66 238 yazdı
+5 oy
4 yorum 40 okuma
Sonbahar 22 Mayıs 2020 Bilgi kategorisinde Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)   yazdı
+7 oy
21 yorum 595 okuma
Sonbahar 28 Mayıs 2020 Bilgi kategorisinde Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)   yazdı
+6 oy
23 yorum 285 okuma
Sonbahar 22 Mayıs 2020 Bilgi kategorisinde Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)   yazdı
+8 oy
3 yorum 105 okuma
+3 oy
12 yorum 66 okuma
mustafaharputi 21 Haziran 2020 Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (10.2m puan)   yazdı
+5 oy
5 yorum 32 okuma
Sonbahar 17 Haziran 2020 Paranormal kategorisinde Sonbahar Rüya Bilgesi (254k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -500
Yorum yazmak: +80
Düşünce yazmak: +16
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +80
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +300
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...