Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+3 oy
21 okuma
Bilgi kategorisinde Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Bir çok korku filmi ve korku dizisine konu olmuş; Amerika’da çocukların korkulu rüyası bir efsanedir Kanlı Mary. Hakkında En çok merak edilen soru “Kanlı Mary kimdir ?”
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Sizinde inandığınız yada merak ettiğiniz efsaneler varmı ?

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
yedi artı iki? (küçük harflerle)
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

9 Yorum

+3 oy
Uzman Yorumcu (28.4k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Efsane yayılımı bende efsananenin kendini aşan bir merak konusu. Vishnu'nun kaplumbaga avatarına bürünüp süt denizini kaplaması ve yer kureyi koruması  efsanesi çok ilgimi çekmişti. Zaman içinde farkettim ki bu efsane Hindistandan Endonezyaya Yunanistandan Göktürklere ufak farklarla bütün kültürlerde var.
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Kulaktan kulağa .fark etmesekte etkileşim içindeyiz sürekli.efsaneler benim de ilgimi çok çekiyor tabi yayılmasında ama çevremde pek inanan insanlar olmayınca birazcık ilgim azaldı.
Uzman Yorumcu (28.4k puan)  
Bu efsane aktarımına kulak ve çene yetmez :) farklı yontemler vardı elbet, telepati, telekinezi gibi... çevre konusunda da haklısın ben de bir ara bu sebeple gormezden gelmiştim, ama takibe devam edip etkileşimde kaldıkça çevre bu sitedeki gibi bir çevre oluyor ve birbirimizi çekmeye başlıyoruz. :)
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Evet .Demi çekiyor seni öyle bi sürükleyici lerki vazgeçilmezler
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Efsaneye göre ; Mary, 150 sene önce yaşamış genç bir kızdır. Efsane Mary’nin kalp krizi geçirmesiyle başlar. Daha önce doktorlar bugünkü kadar bilim teknolojisine sahip olmadıklarından dolayı kalbinden rahatsız olduğunu anlayamazlar. Bir gün aniden kızın kalbi durur ve doktorlar öldüğünü söylerler. Bunun üzerine ailesi yıkılır. Kızlarının ölümüne bir anlam veremezler.
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Cenaze töreninde kızın koluna bir iplik takarlar, yaşıyorsa kolundaki iplik çanı çekince çalacaktır. Cenazeyi gömdükden sonra tüm ailesi, üzgün olduğu için bir barda içki içmeye gider. Dönüşte tekrar kızının mezarına bakmak için geri dönerler. Gördüklerinden sonra şaşkına dönerler. Kızın koluna bağladıkları ip aşağıya çekilmiş ve çan yere düşmüştür. Hemen mezarı açmaya başlarlar ve tabutu çıkarırlar. Açtıklarında, zavallı kızın tabutun kapağını açabilmek için tırnaklarıyla tabutu kazımış halde olduğunu görürler… Kızın elleri kan içinde kalmıştır. Ailesi artık onu gerçek bir ölü olarak bulur…
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Söylentilere göre Mary’yi çağırmak için 3 farklı yöntem vardır;
-Karanlıkta ayna karşısında 3 kere Bloody Mary demek. Bu yöntemin olması için çok büyük bir sırrınız olmalı, birine zarar vermiş olmalısınız.
-Yine karanlıkta saat 3’te ayna karşısında 13 kere Bloody Mary demek. Bu yöntemi kullanırsanız bir sırra gerek kalmadan söyleyen kişiye saldırıyor.
-Son yöntem ise banyoya gidip aynaya bakarak 13 kere “I believe in Mary Worth” demektir. Bunu söyleyene ne olduğu bilinmemektedir…
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Al Karısı - Lohusaların kabusu


Türk, Anadolu ve Altay halk inancında lohusa dönemindeki kadınlara ve atlara musallat olduğuna inanılan yaratıktır. Efsanenin temeli Şamanizm'e kadar uzanır. İnanışa göre lohusaların ve yeni doğmuş çocukların ciğerleriyle beslenir. Alkarısından korunmak için çeşitli çarelerin olduğuna inanılır. Lohusa kadını yalnız bırakmamak, ışıkları sürekli yakmak, başucuna Kuran koymak, yüzünü kırmızı örtüyle örtmek bunlardan bazılarıdır. Albastıya neden olduğuna inanılır. Albıs adlı yaratık ile de alakalıdır. Aynı zamanda Lilith'e karşılık gelmektedir. Lilith'in Adem'in ilk karısı olduğuna ve onunla aynı anda yaratıldığı için Adem'e tabi olmayı reddettiğine ve bu yüzden lanetlendiğine inanılır.
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Demirkıynak


Bigadiç dağlarında yaşayan, her kılığa girebilen, korkunç sesler çıkararak insanların delirmelerine sebep olan, çok pis kokulu kötücül bir yaratıktır. "Demirtırnak" da denir. Sudan çok korkar. O göründüğü anda akarsu veya göle giren insanlara bir zarar veremeyeceğine inanılır. Ormanlarda yaşayan bu varlık, demir tırnaklı, demir burunludur.
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Gulyabani


Gezginlere ve yolculara uğrayıp onları mahveden canavardır. Daha sonraları Anadolu kültüründe ahubabayla beraber anılmaya başlamış ve insan yediği düşünülen kocaman, uzun sakallı ve asalı bir dev olarak tasavvur olunmuştur. Vücudu tüyle kaplı, kocaman, pis kokulu bu acayip varlığın ayakları tersinedir. Gündüzleri mezara girer. Geceleri ise hortlayıp çıkar. Bütün vücudu sarı-kırmızı tüylerle kaplı bu insanımsı çirkin varlık, dağ yamaçlarında ve kimsenin olmadığı çöllerde akşam üstü ortaya çıkar. Avcılara yaklaşıp onlarla insan gibi konuşur. Bir şeyler ister sonra onlara güreş yapmayı önerir. Avcı kazanırsa "Gulyabani" sessizce çekip gider. Ama eğer o kazanırsa avcı, uzun zaman hasta yatacak demektir. Ya da çöllük ve harabe bir yerde yalnız başına yatan birinin ayağının altını yalaya yalaya kan çıkacak kadar inceltir. Sonra ölünceye kadar kanını içer.
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Türk usulü efsane:)
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Ama unutmayın efsanelerin bir çıkma sebebi var efsane size saçma gelebilir ama çıkma sebebi doğru.
+2 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Bunlardan kurtulmak imkansız. Birinin üzerine çiş yapınca kaçıyor diğeri üzerine çiş yapınca çarpıyor; biri akarsu yakınında çarpıyor, diğerinden kurtulmak için akarsuya koşmak gerekiyor; biri arkadaş gibi sohbet ediyor hesap soruyor, diğeri özellikle bazı kelimeleri arıyor. Ulan hangisine denk geldiğini bilemezsen kurtulmanın imkanı yok birinden biri yiyecek kanını içecek ya da ruhunu kaçıracak:)))))
+1 oy
Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)  
Karakoncolos


Kara renkte ve çok çirkindir. Maymun, kedi veya çocuk büyüklüğündedir. Aslında pek zararlı olmadığı halde görüntüsü insanlarda paniğe neden olur. Kürklü olarak betimlenir. Geceleri gezer. Zemheride sokaklarda dolaşır, rastladığına “Nereden geliyorsun, Nereye gidiyorsun? gibi sorular sorar. Verilecek yanıtların içinde mutlaka “kara” kelimesi olmalıdır (Karasu’dan geliyorum, Karakışla’ya gidiyorum gibi). Böyle yapılmadığında Karakoncolos elindeki kocaman bir tarakla vurarak karşısındaki insanı yaralar. Kendisinden korunmak için kış günleri evlerdeki taraklar ortada bırakılmaz, saklanır.

İlgili rüyalar

+2 oy
1 yorum 17 okuma
22 Mayıs Rüya kategorisinde Bilmm Karabasan (402 puan)   yazdı
+4 oy
0 yorum 16 okuma
23 Nisan Tabir kategorisinde anonimka Karabasan (403 puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 29 okuma
12 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Mehmet karakus   yazdı
+3 oy
0 yorum 38 okuma
24 Aralık 2018 Rüya kategorisinde Tuğçe   1 1 yazdı
+2 oy
4 yorum 17 okuma
22 Mayıs Bilgi kategorisinde Sonbahar Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)   yazdı
+2 oy
20 yorum 32 okuma
28 Mayıs Bilgi kategorisinde Sonbahar Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)   yazdı
+2 oy
11 yorum 31 okuma
22 Mayıs Bilgi kategorisinde Sonbahar Rüya Görüşmecisi (43.3k puan)   yazdı
+7 oy
2 yorum 86 okuma
+2 oy
9 yorum 16 okuma
4 gün önce Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
+10 oy
2 yorum 47 okuma
4 gün önce Rüya kategorisinde Mirac Rüya Ustası (57.9k puan)   yazdı
+2 oy
1 yorum 9 okuma
27 Mayıs Rüya kategorisinde Cansu Balta Karabasan (405 puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.8k rüya

66.3k yorum

24.9k düş-ünce

4.1k üye

78 Aktif
2 Üye ve 76 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 32641
Dün : 25442
Toplam : 16182550
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 3097 e
  2. Sonbahar - 467 e
  3. Rüya Tabircisi - 433 e
  4. Karga - 232 e
  5. magdalena - 128 e
  6. kuzgun - 74 e
  7. yirmiyedi - 65 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...